Sari la conținut

Saint-Frajou

43°20′00″N 0°51′00″E / 43.33333°N 0.85°E
De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Saint-Frajou
  Comună  

Stemă
Stemă
Saint-Frajou se află în Franța
Saint-Frajou
Saint-Frajou
Saint-Frajou (Franța)
Poziția geografică
Coordonate: 43°20′00″N 0°51′00″E ({{PAGENAME}}) / 43.33333°N 0.85°E43.33333; 0.85

ȚarăFranţa Franța
RegiuneOccitania
DepartamentHaute-Garonne


Suprafață[1]
 - Total16,61 km²
Altitudine[2]295 m.d.m.

Populație (2009[3])
 - Total190 locuitori
 - Densitate11,44 loc./km²

Cod poștal31230
Cod INSEE31482

Prezență online
site web oficial Modificați la Wikidata
GeoNames Modificați la Wikidata
OpenStreetMap relation ID Modificați la Wikidata

Poziția localității Saint-Frajou
Poziția localității Saint-Frajou
Poziția localității Saint-Frajou


Saint-Frajou este o comună în departamentul Haute-Garonne din sudul Franței. În 2009 avea o populație de 190 de locuitori.[3]

Evoluția populației

[modificare | modificare sursă]
Demografia în Saint-Frajou (Sursa : INSEE[3])
An 197519821990199920062009
Populație 226226209173182190
  1. „Suprafaţa comunelor din Franţa”. Toutes les villes. Arhivat din original la . Accesat în .
  2. „Geofla® Communes”. . Wikidata Q133878296.
  3. 1 2 3 „Populația comunelor din Haute-Garonne”. Thomas Brinkhoff: City Population. Accesat în .
Commons
Commons
Wikimedia Commons conține materiale multimedia legate de Saint-Frajou
Saint-Frajou
Morty Proxy This is a proxified and sanitized view of the page, visit original site.